Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obrączki ale z jakiego materiału ?

Wybór obrączek to dla wielu narzeczonych jedna z najważniejszych części ślubnych przygotowań. Coraz częściej zależy nam na tym, aby były one nie tylko estetyczne, ale też trwałe i funkcjonalne. Ważne okazuje się zatem poznanie pewnych kluczowych parametrów obrączek, które decydują o tych cechach. Jednym z parametrów, na podstawie którego można dokonać podziału ślubnych obrączek i który rzutuje przede wszystkim na ich wytrzymałość, jest materiał z jakiego zostały wykonane.

Złoto

Złote obrączki to z całą pewnością najlepszy sposób na to, aby połączyć doskonałą estetykę z wysoką wytrzymałością. Dotyczy to przede wszystkim złota 14-karatowego, które cechują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. 14 karatowe złoto jest w Polsce najczęściej używane do wyrobu obrączek ślubnych. Fakt, iż złote obrączki wybierane są przez wielu narzeczonych związany jest również z ich mocnym zakorzenieniem w tradycji. Złote obrączki są ponadczasowe, a przy okazji metal ten posiada właściwości, które gwarantują ich właściwą żywotność.

Z kamieniami

Pomimo tego, iż za najbardziej tradycyjne i popularne uznaje się gładkie obrączki wykonane ze złota, to obecnie wielu  narzeczonych poszukuje czegoś znacznie bardziej unikatowego. Bardzo ciekawą alternatywą są tutaj obrączki ślubne z kamieniami, których oryginalne wzornictwo pozwala na zakup czegoś faktycznie nietuzinkowego. Takie obrączki to propozycja dla kobiet, a ponieważ każda z nich uwielbia diamenty, to właśnie nimi bardzo często wysadza się te obrączki ślubne. Tańszą alternatywą są obrączki złote zdobione cyrkoniami.

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com