Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obrączki bezszwowe technologia XXI wieku.

Najważniejszą cechą ślubnych obrączek powinna być ich wytrzymałość. Na ich żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne ogromny wpływ ma oczywiście wykorzystany materiał. Nie bez znaczenia okazuje się również technika, którą obrączka została wykonana i która decyduje o wspomnianej wytrzymałości.

Najstarszy sposób tworzenia ślubnych obrączek

Najstarsza, znana przez jubilerów metoda tworzenia ślubnych obrączek polega na zwinięciu obrączki ze specjalnej taśmy i poddaniu jej lutowaniu. Po tym zabiegu obrączka jest walcowana, obrabiana mechanicznie a na samym końcu polerowana. W przypadku niektórych obrączek proces ich tworzenia kończyć się może osadzaniem kamieniami bądź też nanoszeniem powłoki dekoracyjnej. W przypadku obrączek nie posiadających dodatkowych zdobień, końcowym etapem ich tworzenia jest polerowanie. Niestety tworzone zgodnie z tą technologią obrączki posiadają jedną zasadniczą wadę. Ich najsłabszym punktem jest samo lutowanie, które nie tylko wpływa na obniżenie ich wytrzymałości, ale też stanowi poważne ograniczenie podczas ewentualnych korekt och rozmiaru. To właśnie miejsce łączenia (lutowania) obrączki najbardziej narażony jest na pęknięcie.

Jubilerstwo XXI wieku – obrączki bezszwowe

Rozwiązaniem tego problemu, które stosuje się obecnie w jubilerstwie, jest tworzenie obrączek tak zwaną metodą bezszwową. Podczas wyboru ślubnych obrączek warto zatem dowiedzieć się jaką metodą zostały one stworzone. Wielokrotnie obrączki lutowane wykonane są w taki sposób, że tak naprawdę miejsce ich łączenia nie jest na pierwszy rzut oka zauważalne. Całość wychodzi na jaw dopiero wówczas, gdy zaczyna pękać.

Do tworzenia obrączek ślubnych metodą bezszwową wykorzystuje się obecnie bardzo precyzyjne urządzenia. Na samym początku surowiec do produkcji obrączek w postaci na przykład krążka z otworem poddaje się pocięciu na odpowiedniej szerokości pierścienie. Następnie powstałe pierścienie poddawane są walcowaniu, a później, za pomocną profesjonalnych obrabiarek CNC, dokonuje się ich obróbki mechanicznej. Ostatnia faza produkcji obrączek przebiega właściwie tak samo jak w przypadku tradycyjnej metod ich tworzenia. Dokonywane są bowiem pewne zabiegi, których celem jest zarówno ochrona jak i zdobienie tworzonych obrączek. 

Obrączki bezszwowe to trwałość i wytrzymałość

Mając na uwadze fakt, że obrączki ślubne mają towarzyszyć nam już na całe życie, warto jest zatroszczyć się o to, aby były one odpowiednio wytrzymałe. Metoda tworzenia obrączek to z całą pewnością jeden z tych elementów, którego wpływ na ich żywotność jest po prostu znamienny. Na całe szczęście wiedzą o tym doskonale również jubilerzy, dla których maszynowa fabrykacja ślubnych obrączek staje się czymś całkowicie normalnym. Warto pamiętać również o tym, że wykorzystanie metody bezszwowej okazuje się szczególnie istotne w przypadku obrączek posiadających dodatkowe wzory – te pierścionki znacznie bardziej narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia.

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com