Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biżuteria ślubna tradycja vs awangarda

Obrączki ślubne to bardzo ważny symbol dla wszystkich nowożeńców. Ich wybór jest więc zazwyczaj decyzją bardzo przemyślaną – dotyczy to nie tylko samej estetyki, ale również kształtu i materiału, z którego wykonane są obrączki.

Znalezienie ślubnych obrączek, której najzwyczajniej w świecie trafią w nasze poczucie estetyki nie jest dziś wcale trudne, bowiem w ofertach firm jubilerskich znajdziemy dzisiaj najróżniejsze propozycje. Obrączki ślubne dostępne dziś na rynku to zarówno modele klasyczne jak i te znacznie bardziej awangardowe. Na które lepiej postawić? Czy gładkie złote krążki powinny przejść współcześnie do lamusa i ustąpić miejsca dużo bardziej awangardowym wzorom?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest oczywiście możliwe. Gusta i preferencje przyszłych małżonków mogą być bowiem naprawdę bardzo zróżnicowane. Co więcej poczucie smaku może różnić się również między samymi narzeczonymi. Warto wówczas znaleźć pewien kompromis i wybrać obrączki, które nie są być może całkiem tradycyjne, ale nie emanują też zbytnim przepychem.

Miłośnicy klasyki wybierają najczęściej gładkie obrączki wykonywane z żółtego złota. Ich grubość nie jest zwykle zbyt duża, jednak odpowiednia masa i wykorzystany kruszec zapewniają im odpowiednią wytrzymałość. W przypadku takich obrączek nie ma większego problemu z ewentualną korektą ich rozmiaru, co z pewnością stanowi ich ogromną zaletę.

Fakt możliwości dokonywania pewnych zmian związanych z rozmiarem nie powinien być jednak dla nas kluczowym elementem podczas wyboru ślubnych obrączek. Jeżeli jesteśmy miłośnikami oryginalnej biżuterii i chcemy, aby również nasze ślubne obrączki do takowej należały, możemy zdecydować się na coś zupełnie innego – znacznie bardziej wyszukanego. Propozycji jest naprawdę bardzo dużo. Dotyczące one nie tylko wyboru innego materiału, ale również kolorystyki i wzornictwa, profilu czy też dodatkowych zdobień. Bardzo wiele osób decyduje się na połączenie w swoich obrączkach kilku różnych kolorów. Łączy się ze sobą białe i żółte złoto, bądź też kruszec ten komponuje się z zupełnie innym metalem – na przykład platyną. Przyszłe panny młode wielokrotnie poszukują również obrączek, które dodatkowo wysadzane są kamieniami. Najdroższe są oczywiście te wysadzane diamentami, jednak bez problemu wybierzemy również efektowne obrączki z cyrkoniami.

Branża jubilerska tak samo jak każda inna kieruje się pewnymi trendami. Porównując kolekcje obrączek ślubnych z zeszłego roku z tymi tegorocznymi z całą pewnością będziemy mogli dostrzec pewne różnice. Moda jednak przemija, a obrączka ma towarzyszyć nam przez całe życie. Wybór klasycznych obrączek ślubnych okazuje się zatem jak najbardziej uzasadniony. Jeżeli jednak poszukujemy unikatowości a niekoniecznie zależy nam na modzie, to powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy nasze obrączki ślubne będą funkcjonalne i wygodne. To cechy, którymi powinna cechować się każda ślubna obrączka, bez względu na to czy jej model jest tradycyjny czy nie.

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com