Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Certyfikaty

Wartość każdego diamentu jest określana w oparciu o jego cechy jakościowe. Diamenty o podobnym wyglądzie mogą istotnie różnić się pod względem wartości. Nawet eksperci potrzebują specjalistycznych narzędzi analitycznych do wykrywania imitacji, syntetycznych diamentów czy zabiegów poprawiania diamentów. Dlatego tak ważna jest rzetelna certyfikacja diamentu, która wyraźnie ujawnia jego naturalne pochodzenie oraz parametry, będące gwarancją zarówno dla kupującego jak i sprzedającego.

Takim dokumentem identyfikującym charakter, naturę i parametry diamentu jest Certyfikat.
Certyfikat zawiera wszystkie niezbędne informacje o diamencie, wszystkie jego cechy (4C): masę, barwę, czystość i szlif, ocenę jego proporcji i jakości wykończenia, jak również stopień jego fluorescencji i oczywiście wszystkie szczegółowe wymiary.
Certyfikat gwarantuje autentyczność diamentu, a tym samym wyklucza możliwość, że chodzi o imitację lub syntetyczny diament.

Istnieje wiele laboratoriów gemmologicznych klasyfikujących diamenty, jednak tylko trzy instytuty posiadające swoje laboratoria na całym świecie, cieszą się międzynarodowym zaufaniem i tylko ich certyfikaty są uznawane w obrocie międzynarodowym i uważane za niezbędny element każdej transakcji.
Są to instytuty gemmologiczne:
-  GIA - Gemological Institute of America z siedzibą w Los Angeles;
-  HRD - Hoge Raad voor Diamant z siedzibą w Antwerpii;
-  IGI - International Gemological Institute z siedzibą w Antwerpii.

Dla bezpieczeństwa obrotu, certyfikowane diamenty są zabezpieczone w jeden z poniższych sposobów:
-  na rondyście diamentu znajduje się laserowa inskrypcja z numerem certyfikatu, lub
-  diament jest umieszczony w specjalnym opakowaniu z numerem certyfikatu, a każda próba otwarcia niszczy zabezpieczenia opakowania.

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com