Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

4C - Czystość

Nie ma diamentów idealnie czystych. Wszystkie diamenty występujące w przyrodzie zawierają zanieczyszczenia, które stanowią ich cechę charakterystyczną. Czystość diamentów określa się na podstawie znamion wewnętrznych (inkluzji) i zewnętrznych (skaz), do których należą również defekty strukturalne.    

Czystość diamentów jest miarą tego, na ile wolne są od inkluzji. Inkluzja jest naturalną cechą w diamenie, najczęściej małym minerałem uwięzionym wewnątrz diamentu podczas jego formowania się pod ziemią miliony lat temu.

Prawie wszystkie diamenty mają kilka bardzo małych inkluzji, które trudno jest zobaczyć bez powiększenia i mają niewielki lub żaden wpływ na brylancję diamentu. Diament bez wewnętrznych inkluzji jest klasyfikowany jako IF - wewnętrznie czysty, lecz te diamenty są wyjątkowo rzadkie i bardzo cenne.

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com