Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Diamenty

Diament – przez wiele lat, a nawet wieków istniało przekonanie, że „prawdziwy” pierścionek zaręczynowy powinien być ozdobiony dużym diamentem, tradycja ta wywodzi się z XV wieku, kiedy to w 1477 roku austriacki arcyksiążę Maksymilian, jako symbol miłości ofiarował diamentowy pierścionek Marii Burgundzkiej; diament jest najcenniejszym i najtwardszym kamieniem szlachetnym, synonimem trwałości narzeczeństwa i małżeństwa, stałości uczuć, jest dobrą wróżbą na przyszłość, diament uznawany jest za kamień święty, którego patronem jest słońce – siła niezniszczalna.

Najbardziej popularnym w pierścionkach zaręczynowych jest szlif okrągły diamentu, zwany popularnie brylantem. Klasyczny wzór jednokamieniowego pierścionka z brylantem to chaton – prosty, czysty, z kamieniem osadzonym w „koszyczku”. Ważne jest, aby kupując pierścionek z brylantem otrzymać certyfikat wyrobu kamienia, jeśli go nie posiada, możemy być pewni, że to nie drogocenny kamień, tylko jego lepsza lub gorsza podróbka.

Od kilku lat obserwuje się jednak stopniowe odchodzenie od tradycji zaręczynowych pierścionków z diamentem, może dlatego, że wśród społeczeństwa jest coraz większa świadomość tego, w jaki sposób bardzo często wydobywane są te kamienie (nazywane „krwawymi” diamentami)

aplikacje mobilne

Pełna oferta biżuterii ślubnej dostępna w aplikacji na iPhone'a i Androida

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 zlotyskorpion.com